Zaujíma Vás ako dlho Vám vydrží krb?

  • IGNIS krby - krb s 19 ročnou históriou zpredu
  • IGNIS krby - krb s 19 ročnou históriou zozadu

Často dostávam otázku, aká je životnosť krbu?

Nedávno sa mi naskytla príležitosť vidieť krb ktorý sme stavali pred 19 rokmi. Zákazník zavolal, že potrebuje opraviť trhlinku na omietke a vymeniť šamot v ohnisku a skontrolovať, či ešte niečo treba opraviť.

Nasledovalo veľmi milé stretnutie, kde sme zhodnotili, že ešte aj po 18 rokoch používania krbu netreba nič - len kozmetické úpravy. Krb slúži celé roky dobre a stále sa páči.

Napriek prebiehajúcej rekonštrukcii s ním nič neplánujú robiť, keďže sa hodí sa ku architektúre i zariadeniu domu.

Iste, dnes by sme vedeli postaviť technologicky dokonalejšie dielo, pokrok nezastavíme a čas neoklameme.

Krásne je, že sa mi potvrdilo to, prečo mám toto remeslo – kachliar, tak rád - nestaviame veci krátkodobej spotreby.

Robíme nadčasové diela. Staviame diela, ktoré majú potenciál dlhodobo slúžiť aj ďalšej generácii.

Sme spokojnými užívateľmi krbu navrhnutého a postaveného firmou IGNIS KRBY, s.r.o. Vrútky celých 19 rokov. Počas tohto obdobia sme krb užívali bez najmenších problémov. Bez zveličovania môžeme povedať, že prispel k vytvoreniu dobrej rodinnej pohody a šíril doslova teplo v našom dome. Dovolíme si tvrdiť, že aj vizuálne pekne dotvára interiér obývacích priestorov nášho domu. ​ Je nespochybniteľné, že život ide ďalej. Dnes sa vyrábajú kvalitnejšie krbové vložky a i architektúra krbov sa dostala na inú úroveň. Ja s manželkou však na náš krb nedáme dopustiť. Dostali sme návrh, aby sme ho pri rekonštrukcii zásadne prerobili, čo sme však odmietli. Realizovali sme iba menšiu revíziu a úpravu, pričom všetko zostáva pri starom. Sme vďačný vyššie citovanej krbárskej firme za odvedenie perfektnej práce. Sme si istí, že pri štandardnej údržbe krbu, ktorú samozrejme realizujeme, nám krb k spokojnosti vydrží ďalšie roky. Ešte raz veľké poďakovanie majstrom – krbárom z Vrútok.
JUDr. Emil Hadbábny s manželkou

Kontakujte nás

Máte nejaké otázky, alebo potrebujete poradiť s výberom? Kontaktujte nás na tel. čísle 0905 520 569, alebo použite kontaktný formulár a my vás budeme kontaktovať.

CAPTCHA
Opíšte text z obrázku
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.