Krby

moderny-akumulacny-salavy-krb-MIN
AKUMULAČNÝ SÁLAVÝ KRB
TEPLOVZDUŠNÝ-AKUMULAČNÝ-KRB
TEPLOVZDUŠNO AKUMULAČNÝ KRB
Teplovzdušný krb - Ignis Krby
TEPLOVZDUŠNÝ KRB
IGNIS krby - sortiment - teplovodný krv
TEPLOVODNÝ KRB
IGNIS KRBY - sortiment - plynové krby
PLYNOVÝ KRB
ignis-krby-zahradny-krb-na-terase-MIN
ZÁHRADNÉ KRBY
zavesny-cierny-krb-na-bioalkohol
KRBY NA BIOLAKOHOL
DIZAJNOVE-KRBY-IGNIS-KRBY
DIZAJNOVÉ KRBY

Krby - klasický spôsob vykurovania

Bez elektrickej energie - kúrenie v kachľovom krbe IGNIS KRBY

Krby predstavujú jeden z najkultovejších a najpríjemnejších spôsobov vykurovania v domácnostiach. Ich historický pôvod siaha až do najrannejších období ľudskej civilizácie, a dodnes sú obľúbeným prvkom mnohých interiérov, zaisťujúcim nielen teplo, ale aj osobitnú atmosféru.

Klasické krby sú často stredobodom obývacej miestnosti, okolo ktorého sa rodina a priatelia zhromažďujú, aby si užili pohodlie a teplotný komfort. Krby poskytujú útulný zdroj tepla, ktorý dodáva miestnosti charakter a šarm. Praskajúce plamene a vôňa spaľovaného dreva vytvára príjemnú atmosféru a dojem príjemného tepla.

Klasika

Trojstranný krb 2022 - Ignis Krby

Okrem svojej estetiky a atmosféry majú krby aj praktické výhody. Sú vynikajúcim spôsobom vykurovania, pretože pri vhodnom dizajne a konštrukcii dokážu vykurovať celú miestnosť alebo dokonca viac miestností. To môže významne prispieť k úspore energie.

Krby sú tiež trvanlivé a odolné. Ich konštrukcia zabezpečuje, že vydržia mnoho rokov a stále vyzerajú dobre. Okrem toho je kúrenie v krbe ekologické, pretože drevo patrí medzi obnoviteľné zdroje energie a jeho spaľovanie je CO2 neutrálne.

Estetika a atmosféra

Dizajnový záhradný krb - Ignis Krby

V súčasnosti existuje mnoho rôznych druhov krbov, vrátane elektrických a plynových variant, ktoré poskytujú pohodlnejší spôsob vykurovania. Aj keď tieto moderné krby ponúkajú určité výhody, klasický krb na drevo zostáva symbolom tepla a pohodlia.

Krby v sebe spájajú funkčnosť a estetiku, sú nielen zdrojom tepla, ale prinášajú do našich domovov aj kúsok umenia a prírody. S ich kúzelnými plameňmi a historickým odkazom neustále pretrvávajú ako dôležitý prvok mnohých domovov po celom svete.

Dizajn a budúcnosť

Krby a ich rozdelenie z pohľadu umiestnenia

IGNIS krby - sortiment - akumulačný sálavý krb

Krby sú tradičným a funkčným prvkom mnohých domov. Okrem toho, že poskytujú teplú a útulnú atmosféru, môžu byť aj dominantou interiéru a estetickým prvkom v miestnosti. Pri výbere a rozmiestnení krbu je dôležité zvážiť viaceré faktory.

Umiestnenie krbu v miestnosti zohráva kľúčovú úlohu v tom, ako bude miestnosť vyzerať a ako sa bude v nej žiť. Existuje niekoľko spôsobov, ako umiestniť krb, a výber závisí od vašich preferencií a priestorových možností.

Umiestnenie krbu

Be- Ignis Krby

Stred miestnosti: Jednou z možností je umiestniť krb do stredu miestnosti. Toto rozmiestnenie dáva krbu priestor na to, aby sa stal centrálnym bodom, okolo ktorého môžete usporiadať sedačky, stoly a ďalší nábytok. Tým vytvoríte príjemné zóny pre sedenie a relaxáciu, ktoré sú vhodné na rodinné zhromažďovanie.

Krb v strede

Na stene: Mnoho ľudí si vyberie umiestniť krb na stenu. Táto možnosť je praktická a umožňuje vám ľahko nainštalovať krb do existujúceho priestoru. Krb na stene môže byť tiež doplnený o poličky alebo skrinky na skladovanie dreva či dekoratívnych predmetov.

Krb na stene

Rohový krb

Rohový krb: Ak máte priestor, rozmiestnenie krbu v rohu miestnosti môže byť ideálne. To vám umožní využiť priestor a zároveň pridať charakter miestnosti.

Rohový krb

Ignis krby - sortiment - krb na bioalkohol

Otvorený krb alebo krb s vložkou: Pri výbere krbu môžete zvážiť, či chcete mať otvorený krb alebo krb s vložkou. Otvorený krb poskytuje tradičný vzhľad a atmosféru, zatiaľ čo krb s vložkou je efektívnejší z hľadiska vykurovania a bezpečnosti.

Otvorený krb

Pri umiestnení krbu v miestnosti je dôležité zvážiť aj požiadavky na bezpečnosť, odvetrávanie a správne komínové riešenia. Nezabudnite tiež na estetický a dizajnový aspekt, pretože krb môže byť výrazným prvkom.

moderny-akumulacny-salavy-krb-MIN
AKUMULAČNÝ SÁLAVÝ KRB
TEPLOVZDUŠNÝ-AKUMULAČNÝ-KRB
TEPLOVZDUŠNO AKUMULAČNÝ KRB
Teplovzdušný krb - Ignis Krby
TEPLOVZDUŠNÝ KRB
IGNIS krby - sortiment - teplovodný krv
TEPLOVODNÝ KRB
IGNIS KRBY - sortiment - plynové krby
PLYNOVÝ KRB
ignis-krby-zahradny-krb-na-terase-MIN
ZÁHRADNÉ KRBY
zavesny-cierny-krb-na-bioalkohol
KRBY NA BIOLAKOHOL
DIZAJNOVE-KRBY-IGNIS-KRBY
DIZAJNOVÉ KRBY
Shopping Basket

Kontaktujte nás

* Odoslaním tohoto formuláru súhlasíte so spracovaním Vašich osobných údajov.